logo-ecoinvestment

800 respirátorov pre profesora Krčméryho

 Priemyselno – investičný holding ECO – INVESTMENT a.s., ktorého súčasťou je aj spoločnosť TAURIS, vyčlenil na pomoc v boji s pandémiou koronavírusu 3 milióny EUR. 

Do slovenských nemocníc a domovov sociálnych služieb odišlo 15 kamiónov naložených papierovou hygienou. Viac ako 500 paliet, teda 80 tisíc spotrebiteľských balení servítok či papierových obrúskov a viac ako 300 tisíc kotúčikov toaletného papiera rozviezli zo závodu SHP Group v Harmanci do nemocníc a domovov sociálnych služieb v Ružomberku, v Banskej Bystrici, v Brezne a ďalších mestách. Dodávky papierovej hygieny budú pokračovať aj v tomto týždni. Spoločnosť zároveň zo závodu MONDI SCP v Ružomberku rozváža krajským nemocniciam kancelársky papier.  

Spoločnosť TAURIS Group a.s. z výroby v Rimavskej Sobote začala s rozvozom balených mäsových výrobkov pre organizácie so starostlivosťou o sociálne slabších a zdravotne odkázaných občanov. TAURIS spolupracuje s organizáciou Úsmev ako dar, Občianskou Alternatívnou Iniciatívou SR a s krízovými štábmi záchrannej služby, ktoré zásobujeme predovšetkým jedlom.  

„Napriek pandémii robíme všetko pre to, aby naše závody dokázali zabezpečiť všetky potreby a nároky zákazníkov. Každý v tejto ťažkej dobe pomáha ako vie. Myslíme na tých, ktorí potrebujú pomoc a tiež na tých, ktorí sú doslova v prvej línii v boji s vírusom. Dodávky s výrobkami odosielame v niekoľkých fázach do slovenských nemocníc a domovov sociálnych služieb. Snáď naša pomoc aspoň čiastočne odľahčí inštitúcie a zariadenia, ktoré majú v týchto dňoch plné ruky práce,“ povedal prezident a predseda predstavenstva ECO – INVESTMENT a.s. Milan Fiľo. 

Spoločnosť ECO – INVESTMENT a.s. zároveň pre zamestnancov, ale aj pre obyvateľov regiónov, v ktorých pôsobí, zabezpečila viac ako 40 tisíc ochranných textilných rúšok. Prispela aj na zbierku ochranných prostriedkov, ktoré ľuďom odkázaným na pomoc rozdelí profesor Krčméry. 800 respirátorov FFP2 mu odovzdala riaditeľka odboru marketingu a komunikácie Petra Greksová. Profesora Krčméryho a majiteľa holdingu Milana Fiľa spája osobné priateľstvo, pričom dlhé roky spolupracujú na viacerých charitatívnych projektoch nie len na Slovensku, ale aj v Afrike a v Kambodži.