logo-ecoinvestment

Miloslav Čurilla, predseda predstavenstva MONDI SCP získal Krištáľové krídlo.

Jedenásť osobností hospodárskej, vedeckej, kultúrnej, športovej a spoločenskej sféry získalo v nedeľu večer 27. januára ocenenie Krištáľové krídlo za rok 2018. O nových laureátoch v desiatich kategóriách 22. ročníka rozhodli odborné poroty a Veľká porota Krištáľového krídla.

Miloslav Čurilla, člen predstavenstva ECO – INVESTMENT a.s. a predseda predstavenstva najväčšieho slovenského celulózo-papierenského podniku Mondi SCP Ružomberok, získal ocenenie v kategórii hospodárstvo. V roku 2018 po piatich rokoch náročnej prípravy začal podnik s výstavbou najmodernejšieho papierenského stroja, ktorý bude vyrábať nový inovatívny produkt na báze zberového papiera.

„Teší ma, že bol ocenený priemysel. Moderný, konkurencieschopný priemysel je predpoklad pre úspešnú spoločnosť. Je potreba investovať do tradičných priemyslov na Slovensku. V Ružomberku máme stroj z roku 1907, ktorý 112 rokov vytvára pracovné miesta pre našich zamestnancov, prežil Rakúsko-Uhorsko, Československo a aj počas Slovenskej republiky vytvára hodnoty pre celú spoločnosť. Popritom však závod neustále rozvíjame, čoho dôkazom je práve prebiehajúca výstavba nového papierenského stroja. Vďaka nemu bude výroba ekologickejšia a pre región znamená ďalšie pracovné miesta."

Krištáľové krídlo je ocenenie osobností na Slovensku, ktoré dosiahli mimoriadnu odbornosť a úspech vo svojom odvetví. Hlavným poslaním tohto ocenenia je objavovanie a vyzdvihnutie jedinečných ľudí a ich profesionálnych výkonov, ktoré si zaslúžia najväčšiu úctu. Záštitu nad podujatím prevzal predseda vlády Slovenskej republiky Peter Pellegrini.