logo-ecoinvestment

Myjavský výrobca ekologických obalov zvyšuje produkciu

Tradičný slovenský výrobca papierových obalov ECO-BAGS Myjava zvyšuje produkciu papierových obalov určených najmä na potravinárske výrobky. Nová linka, ktorú v týchto dňoch spustili do výroby, bude pre závod znamenať zvýšenie produkcie na takmer miliardu kusov papierových obalov ročne a medziročný nárast zamestnanosti do roku 2020 o 9%.

„V priebehu najbližších piatich rokov očakávame pri investícii 8 mil. EUR rozšírenie výrobných a skladových priestorov na jeden a pol násobok súčasnej plochy, obstaranie ďalších výrobných strojov, zvýšenie zmennosti a s tým súvisiaci nárast zamestnanosti o 90 nových pracovných miest,“ povedal Milan Fiľo, prezident holdingu ECO – INVESTMENT a.s., ktorého súčasťou je aj závod ECO-BAGS.

Závod ECO-BAGS má v súčasnosti 70 zamestnancov. Vyrába papierové obaly pre rýchle občerstvenie, vrecká na pečivo a papierové obaly na balenie drobných darčekových predmetov. Spoločnosť exportuje viac ako 90% svojej produkcie do krajín EU, hlavne na nemecký, francúzsky, český, britský a rakúsky trh. Koncovými zákazníkmi sú retailové siete veľkých obchodných reťazcov, renomované európske veľkoobchody s obalovými materiálmi ale aj menšie lokálne siete pekárov, bagetérií a pod.

Spoločnosť ECO-BAGS, s.r.o. pôsobí v novovybudovaných moderných priestoroch na Myjave od júla 2013. „V posledných piatich rokoch bolo v spoločnosti ECO-BAGS preinvestovaných do 10 miliónov EUR pre celkovú modernizáciu výrobných priestorov, strojového vybavenia a výrobnej infraštruktúry, s cieľom zvýšenia kvality produkcie a udržania  konkurencieschopnosti na európskych trhoch. Nová spracovateľská linka MATADOR NG je od spoločnosti Garant Maschinehandel GmbH, čo je renomovaný nemecký výrobca, líder na trhu v oblasti tlačiarenských, a spracovateľských strojov pre obalový priemysel,“ vysvetlil riaditeľ závodu Štefan Bošeľa.

Na slávnostnom spustení výroby nového papierenského stroja sa zúčastnil aj primátor Myjavy Pavel Halabrín. „Vítam zámer vedenia spoločnosti vstúpiť do projektu duálneho vzdelávania na Strednej priemyselnej škole Myjava a podporiť výchovu budúcich špecialistov na prácu v papierenskom priemysle. Spolupráca podniku a vedenia samosprávy znamená pre mesto a región nárast nových pracovných miest a rozširuje možnosti pre skvalitnenie života na Myjave. V zmysle podpory a ďalšieho rozvoja zamestnanosti regiónu budeme so spoločnosťou ECO-BAGS diskutovať aj o možnosti výstavby nájomných bytov,“ upresnil primátor.

O spoločnosti ECO-INVESTMENT, a.s.:

ECO-INVESTMENT, a.s. je česko-slovenský priemyselno-investičný holding, ktorý pokrýva dlhodobé investície v rámci celej Európy. Hlavnými oblasťami investícií sú výroba celulózy a papiera, energetika, spracovanie mäsa, reality a telekomunikácie. Od jeho založenia je holding prítomný vo viacerých charitatívnych projektoch v oblasti zdravotníctva, vzdelania, kultúry a športu.