logo-ecoinvestment

Zákazníci žiadajú papier namiesto plastu

Brezniansky závod Harmanec – Kuvert reaguje, ročne vyrobí 350 miliónov kusov papierových tašiek

V pondelok 10. júna 2019 ukončili v areáli závodu Harmanec – Kuvert v Brezne výstavbu novej prevádzky na výrobu papierových tašiek. Investícia v hodnote 10 miliónov EUR je odpoveďou na silnejúci dopyt zákazníkov a predajcov po ekologických formách obalových materiálov, ktoré postupne nahrádzajú neekologické plastové tašky.

Cieľom spoločnosti je zabezpečiť v nasledujúcich rokoch ročnú výrobnú kapacitu cca. 350 mil. kusov papierových tašiek v hodnote cca. 42 mil. EUR a udržať výrobu papierových obálok na úrovni 1, 7 miliardy kusov v hodnote 21 mil. EUR. Počet zamestnancov sa v Harmanec – Kuvert s.r.o. postupne zvýši z dnešných 170 zamestnancov na 270 zamestnancov. „V priebehu rokov sme do závodu v Brezne investovali takmer 50 mil. EUR. Teraz patrí k najmodernejším závodom svojho druhu v Európe. Dnes už azda nik nepochybuje o tom, že svet potrebuje ekologické riešenia. Papier je budúcnosť. Na dopyt zákazníkov po papierových taškách reagujeme mnohonásobným zvýšením výroby v Brezne, čím zároveň prinesieme do ťažko skúšaného regiónu stovku nových pracovných miest,“ povedal počas slávnostného prestrihnutia pásky prezident holdingu ECO – INVESTMENT a.s. Milan Fiľo.

Závod Harmanec – Kuvert Brezno, ktorý je už 15 rokov súčasťou holdingu ECO – INVESTMENT a.s. vyrába v súčasnosti najmä papierové obálky. Ich ročná produkcia je viac ako 1, 7 miliardy kusov (6 mil. kusov denne) a v segmente je stredoeurópskym lídrom. 

O spoločnosti ECO-INVESTMENT, a.s.: 

ECO-INVESTMENT, a.s. je česko-slovenský priemyselno-investičný holding, ktorý pokrýva dlhodobé investície v rámci celej Európy. Hlavnými oblasťami investícií sú výroba celulózy a papiera, energetika, spracovanie mäsa, reality a telekomunikácie. Od jeho založenia je holding prítomný vo viacerých charitatívnych projektoch v oblasti zdravotníctva, vzdelania, kultúry a športu.

www.ecoinvestment.sk