logo-ecoinvestment

paloma logo

Paloma

Spoločnosť má štyri divízie a primárne sa orientuje na export. Ročná výrobná kapacita je 72 000 ton hygienického papiera, čo zahŕňa toaletný papier, kuchynské obrúsky, univerzálne papierové obrúsky, priemyselné a medicínske obrúsky, vreckovky, skladané balíčky toaletného papiera a toaletný papier vo veľkých rolkách. Paloma sa zameriava na budovanie svojej značky, kľúčové strategické trhy, prémiový pozicioning a výrobu vysoko kvalitného hygienického papiera. Pod značku Paloma patrí viacero ďalších značiek, ktoré sú tradične veľmi dobre známe najmä v regióne juhovýchodnej Európy. Okrem vlastných značiek vyrába Paloma hygienické papierové produkty aj pod značkami vedúcich obchodných reťazcov z celej Európy.

Misia a vízia spoločnosti Paloma

Paloma je spoločnosť, ktorá napĺňa potreby osobnej starostlivosti a hygieny svojich zákazníkov deň čo deň. Paloma je vedúcim inovatívnym dodávateľom a výrobcom vysoko kvalitných hygienických papierových produktov na každodenné použitie v regióne Jadranu, strednej Európy i inde.

paloma hory

História spoločnosti Paloma

Prvá továreň na výrobu papiera v tomto regióne vznikla v roku 1873.

K ďalšiemu rozvoju spoločnosti došlo pod novým majiteľom Danielom Feuerloscherom od roku 1898.

Prvý stroj na výrobu papiera bol zakúpený v roku 1921.

Po 2. svetovej vojne došlo k zjednoteniu papierenského priemyslu na severe Slovinska pod spoločný podnik Sever Papir so sídlom v Maribore.

Súčasná továreň v lokalite Sladki Vrh sa začala plánovať a budovať v roku 1954.

Postupne boli inštalované ďalšie stroje na výrobu papiera. V roku 1987 sa začal vyrábať papier z recyklovaného papiera.

V 90. rokoch dochádza k ďalšej modernizáci. Od r. 1996 sa používa súčasný názov Paloma.

Paloma a ochrana životného prostredia

Starostlivosť o životné prostredie je jednou z kľúčových hodnôt spoločnosti Paloma. Od roku 2001 spoločnosť garantuje, že všetky výrobné procesy sú v súlade s medzinárodným systémom environmentálneho manažmentu ISO 14001.

Preberáme plnú zodpovednosť za náš dopad na životné prostredie, a preto tento dopad neustále minimalizujeme a dodržiavame všetky platné legislatívne nariadenia týkajúce sa ochrany životného prostredia.

Všetky naše výrobné procesy využívajú recyklovaný papier, ktorý predstavuje 30% všetkých používaných surovín.

Certifikácia FSC a PEFC garantuje, že suroviny pochádzajú zo šetrne obhospodarovaných lesov.

Pri vývoji našich produktov sa snažíme zabezpečiť, aby sme optimalizovali ich dizajn a logistiku a tým znižovali ich dopad na produkciu CO2.

V roku 2006 bola Paloma prvou slovinskou spoločnosťou, ktorá dostala ocenenie Eco-Label od slovinského ministerstva životného prostredia.

paloma lesy